Режим тверднення виробів

Форми, які пройшли процес вібрування, переносяться на стелажі для затвердіння, де і знаходяться протягом 48 годин (час твердіння виробів залежить від температури і добавок внесених у бетон і може зменшуватися до 12 годин).
 
Після цього проводиться розпалубка плитки з форми.
Розпалублення плитки з форм проводиться через гарячу воду.
Температура води у ванні повинна бути в межах 45 ... 500С.
Вода постійно підігрівається електротеном. Плитка в формах складається в ванну з гарячою водою одна на іншу до повного заповнення ванни. Час перебування форм з плиткою у ванні не менше 3 ... 5 хвилин до повного розігріву форми.
 
Після чого за допомогою обладнання для вибивання плитка легко виходить з форми і складується.
 
Твердіння виробів проводиться на піддонах, у природних умовах, у приміщенні цеху. У спекотну погоду вироби необхідно зволожувати кілька разів на день. У холодну пору року вироби повинні зберігатися в приміщенні при температурі повітря не нижче 150С.
 
Відвантаження плит споживачеві повинно проводитися по досягненню виробами 90% від класу бетону по міцності на стиск і 90% від класу бетону по міцності на розтяг при згині в холодний період року. У теплий період року цей відсоток дорівнює 70%.
 
Міцність 90% даного складу бетону досягається після 10-11 діб твердіння, а міцність 70% від проектної - після 3 ... 4 діб. При чому може незначно варіюватися у залежності від умов твердіння та якості цементу.