Виробництво тротуарної плитки

Виробництво тротуарної та фасадно-облицювальної плитки за останні роки перетворилось у самостійну галузь промисловості з великою кількістю підприємств, що випускають обширну номенклатуру фігурних елементів мощення.
 
Виробництво тротуарної та фасадно-облицювальної плитки проходить період швидкого зростання і вдосконалення.
 
У наш час найкращим рішенням для благоустрою тротуарів, пішохідних і паркових доріжок, площ, сучасних житлових комплексів, котеджів, дач, офісів, магазинів і фасадів будівель, в кліматичних умови України, стало використання різної конфігурації і  гами кольорів тротуарної і фасадно-облицювальної плитки.
 
У недалекому минулому в основному використовувалася сіра тротуарна плитка, але часи змінилися. На зміну сірому кольору приходять гарні, соковиті, що радують око кольори - червоний, жовтий, коричневий, чорний, помаранчевий, синій і зелений.
 
Сучасна технологія розроблена на підставі лабораторних випробувань сировини, випуску дослідно-промислової партії плитки і повного циклу випробувань.
 
Технологія передбачає виробництво тротуарних плит з суміші цементу, гранітного щебеню, піску, пластифікатора, барвника і води з подальшим твердненням у природних умовах бетону.
 
Технологія передбачає виробництво плит бетонних тротуарних, які повністю відповідають ДСТУ Б В.2.7-145: 2008 «Вироби бетонні тротуарні неармовані. Технічні умови ».
 
Склад бетону:
  • мінеральне в'яжуче - портландцемент марки «500»;
  • інертний заповнювач - гранітний щебінь фракції 0,05-0,10 мм і митий річковий пісок;
  • пластифікатор;
  • барвники - неорганічні пігменти;
  • вода.